Log In

Game Trailers

Screen z gry dowodem wspierania ISIS!

Pin it

Brytyjski dziennikarz Eliot Higgins zamieścił na Twitterze zdjęcia opublikowane przez przedstawicieli Rosji, którzy wydali komunikat, że 9 listopada z syryjskiego miasta Abu Kamal wyjechał konwój Państwa Islamskiego, który był rzekomo ochraniany przez żołnierzy Stanów Zjednoczonych. Na dowód zamieszczono wspomniane zdjęcia, przy czym jedno z nich jest tak naprawdę screenem z gry AC-130 Gunship Simulator. Materiał wideo z rozgrywką z tej produkcji pokazano już w 2015 roku – znajdziecie go nieco dalej. Do tej pory obejrzało go ponad milion osób, jak widać również pracownicy rosyjskiego MON-u.
Rosjanie twierdzą, że USA współpracuje z ISIS, a na dowód mają… screen z gry / Źródło: Eliot Higgins na Twitterze.

Rosjanie twierdzą że USA wspiera ISIS a dowodem jest screen z gry 😀 Poniżej zdjęcie.
Zdjęcie „zrobione” przez Rosjan. - USA wspiera ISIS - twierdzi rosyjski MON. Na dowód ma screen z gry - wiadomość - 2017-11-15

Wychodzi na to, że gry wideo to popularne narzędzie służące właściwie do wszystkiego, nawet do manipulacji. Oczywiście nie jest to pierwszy przypadek dziwnego wykorzystywania produktów z branży elektronicznej rozrywki w innych dziedzinach życia. Np. swego czasu kanał CNN oskarżył rosyjskich hakerów o przejęcie i opublikowanie e-maili Krajowego Komitetu Partii Demokratycznej. Za dowód posłużył screen z gry Fallout 4. Nie wszystkie takie „atrakcje” mają jednak oskarżający charakter. Kilka lat temu stacja BBC podczas wiadomości pokazała logo United Nations Space Command z serii Halo zamiast grafiki Rady Bezpieczeństwa Organizacji Narodów Zjednoczonych. Inna zabawna sytuacja miała miejsce w Polsce, kiedy to piosenkarka Doda pochwaliła się zdjęciem nowego chłopaka. Informację w świat puścił Fakt. Problem w tym, że facet okazał się… figurą Connora z Assassin’s Creed III. Po zauważeniu błędu artykuł został usunięty, ale w Internecie nic nie ginie.

Są lepsi niż Pan Antek Macierewicz 😀

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Log In or Create an account