Log In

News Uncategorized

Star Wars Battlefront 2 xbox one/ps4

Pin it

EA DICE / Digital Illusions CE | producent
Electronic Arts Inc. | wydawca
Electronic Arts Polska | wydawca PL

Zacznijmy od początku gdzie to w 2004 roku zaczęła się seria Battlefront i po pierwszej odsłonie i sukcesie tytułu stworzonego przez Pandemic Studios nie zostało nic innego jak wydać kolejną odsłonę Battlefront która to pojawiła się rok później. Co ciekawe trzecia część nie trafiła w ogóle do sprzedaży ze względu na to iż prace nad nią zostały wstrzymane przez Lucas Arts. Marka zmieniła właściciela i trafiła pod skrzydła Elctronic Arts, postanowiono powierzyć pracę nad grą studiu DICE na wskrzeszenie gry. Powstał Battlefront który osiągnął sukces w sierpniu 2015 roku co doprowadziło do stworzenia Battlefront 2, jednak nie tworzył tego tylko DICE bo pieczę sprawowało nad projektem również Motive oraz Criterion Games.
Akcja gry toczy się po zniszczeniu drugiej Gwiazdy Śmierci a główną bohaterką jest Iden Versio, czyli dowódczyni Inferno Squad – elitarnych oddziałów Imperium. Zadaniem protagonistki jest pomszczenie Imperatora. Nowością w grze jest kampania dla pojedynczego gracza jak i oczywiście musiał zostać tryb multiplayer bo bez tego gra nie miała by sensu, w starciach multi bierze udział maksymalnie 40 graczy. Prowadzonego do boju żołnierza (lub jednego z bohaterów – poza wspomnianym Skywalkerem znaleźli się tu m.in. Rey, Kylo Ren, Yoda oraz Darth Maul), a także poszczególne pojazdy oraz gadżety można personalizować i rozwijać. Potyczki toczą się na różnorodnych mapach, wśród których pojawia się baza Starkiller, kantyna Mos Eisley oraz planeta Yavin 4.
Tak to wygląda w skrócie. Zadawałem sobie pytanie „czym może się różnić Battlefront 2 od części pierwszej. Grafika pewnie ta sama, tryby gry te same, czyli kolejna nuda i nic nowego oprócz właśnie tej kampanii” Po zainstalowaniu wersji próbnej zmieniłem zdanie i stwierdziłem że gra jest inna niż część poprzednia i wygląda dużo lepiej. Wykonanie jest lepsze, wszystko przejrzyste a bitwy w kosmosie wyglądają o niebo lepiej niż w Battlefront. Aby utrzymać klimat Star Wars nie mogło zabraknąć wspaniale odwzorowanych dźwięków ze świata filmu które robią piorunujące wrażenie, silniki, lasery, wybuchy, radiowy głos naszych kompanów, do tego nie można mieć absolutnie żadnych zastrzeżeń, jedyne co nam zostaje to nałożyć dobre słuchawki grać solo i wsłuchać się w te wspaniałe dźwięki wypływające ze słuchawek podgłoszonych na maksimum. Przed Wami prezentacja gry i pokaz bitew kosmicznych! ZAPRASZAM!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Log In or Create an account